28 Şubat 2010 Pazar

www.bizbizeguzellik.com *özgürlük burada! :)*

İşte size,yepyeni,cıvıl cıvıl,tazecik bir site:)

www.bizbizeguzellik.com


Bu sitede diğerlerinden farklı çooook şey var:)
Öncelikle bu sitede,daha önce arkadasınız olan,sonra birden "puffff" diye kaybettiğiniz insanları göreceksiniz:)
Daha sonra ise bu sitede yok yok,mesela,

Bu sitede yeni üye/eski üye ayrımı YOOOOOHHHHHHH(recep ivedik seslendirmesi ile hemde)
Bu sitede yeni üyeymişsin 1-2 mesajın varmış o yüzden özel mesaj atmaya hakkın yokmuş ona buna hakkın yokmuş,sen bir hiçmişsin gibisinden ayrımcılık YOOOOHHHHHH :)
Bu sitede satış da serbest,takas da! İster kozmetiğini,elbiseni,lensini takas et,ister dolabında bahar temizliği yap ve kullanmadıgın giysileri ya da para kazanmak için istediğin ürünü sat:) hemde siteye ayrıcadan tek bir ücret ödemeden:)
Bu sitede ünlem işaretli uyarılar YOOOHHHHHHHHH! (ünlemi ben bi burda kullanırım:)))
Bu sitede,çoğu başlığı üye olmayanlar göremiyor,o yüzden resimlerini,özelini istediğin gibi bizbizeyken paylaşabilirsin!
Bu sitede mesaj yazarken alttan üstten fırlayacak,seni rahatsız edecek reklamlar YOHHHHHH!
Bu sitede kıskanç,haset,haris ve sinsi kadınlara da yer YOHHHHH!
Bu sitede özgürce blog adresinden tut da takas etmek istediğin eşyana kadar ne istersen imzana yazabilirsin!
Bu sitede ister mail adresini paylaş,ister özel mesajla insanlara ürün sat,everything is possible :)
Ve en önemlisi,burası yüzü kadar kalbi de güzel olan Özlem(namı diğer Tikky) arkadaşımın,para kazanmak için değil,"paylaşmak" için kurduğu bir site olması.
Ve daha da önemlisi,bu sitenin, üye olduğun andan itibaren seni kucaklayacak birbirinden şeker bir sürü kızı daha şimdiden bünyesinde toplamış olması!


Ve en son diyoruz ki.....
Herkes burada!
Sen nerdesin?


WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM
WWW.BIZBIZEGUZELLIK.COM

Pastırmalı Karnıyarık BöreğiMalzemeler:
300 gr pastırma
2 yufka
2 domates
2 sivri biber
1 yumurta
yarım çay bardağı süt
1 yemek kaşığı tereyağı
üzeri için:
1 yumurtanın sarısı

tarif:)

Pastırmayı kısa ve geniş şeritler hlinde doğruyorsunuz.
Domates ve sivri biberleri de ufak ufak dogruyorsunuz.
Hepsini bir kapta harmanlıyorsunuz.
Daha sonra yufkayı yayıp,dörde bölün,dörde böldüğünü her parçayı da ikiye bölün.
Bir kasede eritilmiş tereyağı,süt ve yumurtayı karıştırın ve yufkaların üzerine sürün.
Hazırladıgınız harcı yufkalara paylaştırıp kenarlarından kıvırarak sigara böreğinden birazcık daha gniş şekilde sarın.
Üzerlerini bıçakla keserek yarıklar açın.
en son da börekciklerinize yumurta arısı sürüp 180derecelik fırında 30 dk pişirin ve afiyetle yiyin:)

*p.s önerim domateslerin içini(sulu kısmını) çıkararak börege koymanız yönunde.yoksa börek sulu cıvık bişey olabiliyor.

herkese afiyet olsun:)

26 Şubat 2010 Cuma

Mesaj panosundan süresiz yasaklanan Bossnes :))))

Efendim,şimdi bu da ne diyeceksiniz?
Anlatayım...
herkesin bildiği üzre itsbeauty.com (göya!) kadın paylaşım sitesinin 2006-2007 yıllarından beri 4000-5000 küsür mesaj sayısına sahip,herkesin bildiği sevdiği yada nefret ettiği,kısacası gedikli üyelerinden biriydim.
itsbeauty.com 5-6 ay öncesine kadar çok sevdiğim,savunduğum,modlarının hanımhanımcıklığından tut da kaliteli ve saygılı paylaşım ortamı sunmasına kadar allandıra ballandıra çevremdeki herkese anlattığım,bir çok kadın paylaşım platformuna açık ara fark atan,erkeklerin bile yazmak için çıldırdığı(bu biraz abartı oldu sanırım bu kadar kokoş kız bir arada olursa tabiiki erkekler de yazmak için çıldırır:) ,kısacası "harika" diyebileceğim/diyebileceğimiz (yüzlerce arkadasım benımle hemfikir) ,bir siteydi...
Öyle ki,oradan çok güzel dostlar edindim,gerçek hayatta bulamadığım dostlar,hepsi benim kafamdandı,hepsi saygılı,tatlı,cici insanlar,hepsi hayranlık duyulacak kızlar ve bir çoğu da itsbeauty nin benim gibi gedikli üyeleri:)
Gelgelelim,itsbeauty.com sitesinin sahibi mi desek,baş modu mu desek(modbaşı ahaua:) neyi desek bilemeyeceğim,meggie hanım kızımız,baktı site doldukça doluyor,baktı ki tüm kadın paylaşım forumları arasında bir numaraya yaklaştıkça yaklaşıyor(keza bence bir numaraydı da),reklamlar fazla olacakmış,uyelerin yazmasını bile engelleyecekmiş umrunda olmadan(ee sonucta para kazandırıyor değil mi? paranın yüzü tatlıdır:) koydu da koydu abuk subuk kenardan köşeden cıkan cinnet geçirten reklamları siteye,e tabii üye sayısı arttıkça reklam geliri de doğru orantılı olarak artıyor.Bunalrın hepsine aynı orantıda kızımızın para hırsı da artıyor,nereden daha fazla kazanırım,nasıl bu kadar uyeden daha verimli yararlanırım? diye düşünmeye başlıyor sonrasında hanımkızımız...Ve sitedeki uye kızlarımızın satıp 2 kuruş kazanacakları,ya da aldkları bir şeyi ,başka kızların eşyaları ile takas edebilecekleri "satış/takas" bölümlerini paralı hale sokuyor,eee günler geçiyor aylar geçiyor,bakıyor ki "ulan benim 30000,40000 uyem var,bu kızların niye hçbiri bu satış bölümünü kullanmıyor" diye başını kaşıyor...sonra farkediyor ki avon,oriflame ya da herhangi başka bir şey satıp 2 kuruş kazanan kızlarımız(gerçekten de avondan oriflame dan pek bişey kazanılmıyor 2 kuruş tam da o markaların kazancını ifade eder) ,bir de üstüne üstlük o 2 kuruşlarının 1 kuruşunu meggie hanımın satış bölümüne ücret olarak yatırmıyor (e hangi salak yatırır?o da ayrı konu:)...
E hanımefendi çıldırıyor tabii,acaba bunlar nasıl satıyor?diye başlıyor tekrar kafayı kaşımaya:) bakıyor ,kontrol ediyor ,deli gibi oraya buraya saldırıyor ve üyelerin kendi aralarındaki özel mesajlarında bu "satış" olaylarını görüyor.Hiiii!!!
Ne yapsa beğenirsiniz sevgili bloğumun sevgili okurları? Üyelerin kendi aralarında mesajlaşmasını yasaklıyor!(AAAaaaaaa!)Sözüm ona satış bölümündeki ücretli bölümü şart koşacak :)
Neyseciğime,üyeler ayaklanıyor tabi"saçma" "saçmalık" diyerekten..."Susturuluyorlar"...evet,hem de nasıl biliyor musunuz? "Yenilikler gelecek foruma,ondan dolayı düzenleme yapacağız" diye açıklama yapıyor itsbeautynin sevgili modları(bu arada modlara tek bir sözüm yok zira chunli ve luthien basta olmak üzere oldukça tatlı ve cici kızlardır)...aradan haftalar geçiyor,forum kapanıp açılıyor,gözle görülür olağanüstü yenilikler olmamasına rağmen,eskisinden de beter bir forum düzeni görüyor masum ve kandırılmış tatlı itsbeauty üyeleri...
*Forumda bilmem kaç bin mesajın altında olan uyelerin kendi aralarında mesajlaşmaları YASSSAAAAHHH!
*İmzanıza (isterseniz bilmemkaç bin mesajınız olsun yine farketmez) mail adresiymiş,takas yapmak istediğini kozmetik ürününüzmüş,yazıp rahatladığınız blog adreslerinizmiş,bunları da yazmak YASSSAAHHHH!
*bilmem kaç bin mesajın altında uyeler ve yeni üyeler,eski üyelere mesaj atmak şöyle dursun,profillerinin neye benzediğini bile göremiyorlar.

itsbeauty'nin meggie'si,her bir yeni üyeden dolayı artan reklam geliri ile paraya para demiyor ama yeni üyelere yapmadığı çin işkencesi de kalmıyor!Yeni üye masum kızlarımız da ,bir kaç yeni şey öğrenmek adına katlanıyor da katlanıyorlar bu nazi kampı sistemine,öte yandan başkalarının tarafında katlanıp da katlanan baska şeyler de var tabi (money money money,always sunny,in the rich man's world ahaua:D)

Şimdi diyeceksiniz ki,
Tamam Neslicim anladık,bizim üzerimizden para kazanan bir site,bize tek bir hak veriyor,o da "edepli" yazmak,(e bunu her sitede yapabilirsiniz zaten,milyonlar kazandırdıgınız bir sitede birazcık daha hakkınız olmalı değil mi güzellerim?),bu hanımkız,her üye olanla birlikte üye sayısını kadın/erkek (dişi koyun/erkek koyun) olarak yüzdeye vurup reklam gelirini arttırıyor.Nasıl mı? Tablo aşagıda:

(kırmızı ile çizdiğim yerlere dikkat)Şimdi gelelim başlığıma,

"Mesaj panosundan süresiz yasaklandınız" diye bir uyarı alıyorum güdüldüğüm siteye her gün yeni bir şans vermek ,bakalım belki bugün bir şeyler değişmiştir diyerek girdiğim siteye, girmeye çalışırken.......... (!)

Önce sebebini anlayamıyorum.Bre insafsızlar kaç yıllık üyenizim,kaçbin küsür mesaja sahibim,sevmeyenlerim yanında sevenlerim ağırlıkta hamdolsun(:),kimseye küfür etmedim,kimseye forumda konuşurken bir şey satmadım,nasıl yasaklanmış olabilirim acaba? diye düşünürkene,bir mail atıyorum yasaklanma sebebimi soran, "mesaj panosu yöneticisi" ne.
E,tahmin edildiği üzere mailime cevap alamıyorum(oysaki üstümden cok para kazandınız bana bunu söylemeye hakkınız var) neyse:)
Sonra aklıma,geçen gece üye olduğum tüm forum sitelerinde imzama bir heves blog adresimi yazarken ,dalgınlıkla itsbeauty ye de yazdıgım geliyor.(blog açtım ya hevesleniyorum tabii dağa taşa her yere yazıyorum:)))))
Blogunu takip ettiğim ve kendisini çok da begendiğim itsbeauty moderatörü chunli ye bir mesaj atıyorum "itsbeautyden yasaklanmışım,dalgınlıkla blog adresımı yazmıştım imzama,acaba bununla ilgili olabilir mi" diye...Chunli den cevap gelmiyor,ama eminim ki ya mesajım ona ulaşmadı,ya da göremedi,yoksa %100 eminim ki cevap verebilecek bir çok tatlı bir insan kendisi.
Sonra ,farklı bir üye account ı alarak,itsbeauty e girmeye çalışıyorum(içime kurt düştü,meraklandım ya bir kere,öğrenmeden edemiiiiiicem:)
Daha önce alien arkadasım forumdan uzaklaştırıldığında,arkasından bayagı bir atılıp tutulmuştu,hani dedim belki benim arkamdan da pin pon oynuyorlardır(paranoya hat safhada ahauaha) ,bir şey göremedim,hatta en cok aktif oldugum renkli lens baslıgında hala benim üye olduğumu düşünen arkadaslarım "bunu bossnes bilebilir" gibisinden yazılar yazmışlar(e madem uzaklaştırdın beni,benim bilgilerimi orada hala saklama hakkın yok şekerim,hemen siliyorsun bossnes in mesajlarını!)
Sonra da bir daha girmedim...
Zira düşündüm de,"kızım sen zaten bu forumun bozuldugundan yakınmıyor muydun,zaten nazi kampına dönen ve meggie hitler adında bir diktatör tarafından yönetilen forumdan uzaklaştırılmışsın ,verlmiş sadakan varmış,ne uğraşıyorsun hala nedenini öğrenmeye,nedeni açık işte,bloğunda sattıgın lenslerin reklamını yapmışsın,hem de meggiye sormadan ve meggie ye para vermeden(uuuuvvvv...)ya da arkadasın yeni bir forum amış sen de o forumda modsun :),tabii atar seni kız,snucta kız o forumdaki herkesin üzerinden para kazanıyor,sen blogunda yazdıgın en küçük şeyi bile ona sormak zorundasın,o senin kumandanın,yöneticin,efendin(puhaa afedersinizbir iç boşalmasıydı:P) ,bir de üstüne üstlük blog adresini imzana yazmışsın,yeni açılan bir siteye moderatör olmuşsun insanları oraya çekeceksin,itsbeauty reklam alamayacak dolayısıyla parasız kalacak meggie ablacık,bakarlar mı senın kaç yıllık üye olmana,uyarmadan atarlar böyle işte"
iç sesim fazla uzun konuştu:))) ama hak vermemek elde değil...Ben de verdim gitti...

Bugün de oturdum,acaba bloğuma ne yazsam diye düşünürken,"kızım sen bu forum sitesinin gediklisiydin inciğini cıncıgını insanların nasıl kullanıldıgını biliyorsun,yaz gitsin,seni tutan mı var" deyiverdi iç sesim :)
Ben de yazdım gittii...:)

Bu yazıyı okuduktan sonra ister hala güdülmeye ve yolunan tüylerinizle alınan reklamlar sayesinde meggie nin cebini doldurmaya devam eder,isterseniz de o forum sitesine bir daha girmezsiniz,her halukarda da siz bilirsiniz.
Uyarmak,boynumun borcu idi...


*hmmm,şimdi bunu niye,uzaklaştırıldıktan sonra yazıyorsun? ,diye yorum yazacak çakallar olacaktır.:) (çünkü benim yorumlarım herkese açık,onaylama getirmedim yazın gari:)
Ben de size sizin istediğiniz cevabı veriyorum(benim düşüncelerimle hiçbir alakası olmayan cevabı)
"çünkü çok koydu çakalcıklarım,keske itsbeauty beni yeniden alsa kollarına da,yünümü derimi yüze yüze para kazansa benm üzerimden,benimse hiçbir hakkım olmasa o forumda,bunun yanı sıra,çeşitli uyarılar ve mesajlarımın silinmesi ile aşağılansam...keşke...köle ruhluyum ben :))))))"


*nefis pastırmalı karnıyarık böreği tarifi birazdan sizlerle:)

24 Şubat 2010 Çarşamba

Machinarium

En son bitirdiğim PC oyunu Machinarium.Machinarium bir point-click tarzı adventure oyunu...Flash tabanlı bir oyun ve ilk bakışta cocuk oyunu gibi gelebilir size,ama machinarium neredeyse mühendislik bilgisi gerektiren zor bulmacalara sahip bir oyun,bir çok yerini yardım almadan geçmem mümkün olmadı,bu tarz bir oyunu ilk defa oynadım ve bayılım diyebilirim,oyun ,robotumuz zavallı Josef i,sevdiği kızdan ayırıp bir çöplüğe attıkları anda başlıyor,sonrası mı? Sevgilisine ulaşmak için binbir bulmaca çözmesi gereken,bir nevi modern mecnun Josefcik zorlu yollardan geçebilirse tatlı sevgilisine ulaşıyor ,masal da burda bitiyor:) ama sanmayın ki o kadar basit,1 haftamı verdim ulennnnn :)))))
*Eğer hala machinarium oynamadınız ya da bu yazımdan sonra bile indirmey başlamadıysanız,bir an önce işe koyulun derim,kaçırılmaması gereken bir oyun,ayrıca Level Online da robotçuğumuzu yılın en iyi adventure oyunu seçmiş,çok da iyi etmiş:)21 Şubat 2010 Pazar

Fırında Patates

3 öğün verseler,bıkmadan yiyeceğim tek yemek fırında patates'tir herhalde.Hele sarımsağın tadı belli belirsiz ağzıma gelip,patatesler çiğ kalmadan pişti mi...mmmmmmmmmmmm...yeme de yanında yat:)"Malzemeler (2-3 kişilik)"
-Orta boylarda 5-6 patates
-Bir diş sarımsak
-1 Paket Çiğ Krema(Ben Pınar kullanıyorum)(500ml)
-Taze Kaşar
-Tuz
-Pul Biber


"Yapılışı"

Bir diş sarımsağı,orta boy bir borcama sürün(fırın kabını yağlar gibi sarımsakla yağlar gibi yapın:),sarımsaktan hoşlananlar 1 diş sarımsağın,borcamın her yerine sürdükten sonra kalan kısmını ince ince doğrayarak borcamın içine atabilirler.
Doğradığınız ve istediğiniz gibi dilimlediğiniz(ben yarım ay şelinde doğruyorum) patatesleri,sarımsakladığınız borcama koyun,üstüne 1 paket çiğ kremayı dökün,patateslerle kremayı iyice karıştırın,her patates kremadan payını alsın:) yeteri kadar tuz atın ve 150 derecelik fırına verin.(ben az ısıda uzun süre pişincedaha lezzetli buluyorum),patatesler yumuşayınca ,rendelediğiniz kaşar peyniri patateslerin üstüne dkün ve arzunuz kadar pul biber ekleyin,tekrar fırına verin...aynı ısıda bir süre daha pişirin,böylece kaşarlar eriyecek ve üstü kızarmaya başlayacak.Üstü kızardığında fırından alıp afiyetle yiyebilirsiniz:)

***Tuvalet aynam çiçek açtı***

Konsolların,kanepelerin arkasında,yatak başımızda kullandığımız stickerlardan sıkılmış biri olarak,hem beyaz odama renk katsın hem de tuvalet aynamın gözünü gönlünü açsın diye ,aynamın kenarına yapıştırdım...Nasıl olmuş? :)

Çakma Hippie :D

Bugün biraz hippieleşeyim dedim,70lerin çiçek çocukları ruhunu taşımasam da çakma hippie olarak sokaklarda fink atmayı bildim ama :)))

"baştan ayağa"

Beyaz bluz ,Mango
Yün ceket,Zara
Jean, Stradivarius
Bootie,gojane.com

Yeni NARS cicim :)

Şu NARS'ın kutularına bak bak doyamıyorum,nasıl böyle iştah açıcı tatlı bir tasarım yapmışlar,hayret! Acaba kutularını üretirken,kokoş denekler kullanıp,"hangi kutu daha çok sizi almaya,sahip olmaya teşvik ediyor?" diye mi sordular :) kuvvetle muhtemel! Çünkü insan sırf o siyah kadife gibi kutuyu elinde hissetmek için bile NARS alabilir...Tamam abartıyorum,ama doğruluk payı da yok değil hani:)

Bağdat cad.de gezerken dayanamayıp kendimi bir gün NARS a bir gün MAC e atıyorum,bugün NARS günümdü:) içeri girerken "hayır neslihan bugün bişey almayacaksın,sadece bak,çık" diyen iç sesime inat,5 dakika içinde görüp de aşık olduğum farı "alıyorum" dedim...Her ne kadar minicik bir fara 49 lira vermek vicdanımı sızlatsa da,o anda o farı avuçlarımın içinde hissetmenin zevkini başka hiçbir şey veremez belkide bana :)))))

10larca yeşil tonlarında farım olmasına rağmen,bu koyu ama gizemli farı smokey makyajımda kullanabilirim diye düşündüm...

NARS "Night Porter"


20 Şubat 2010 Cumartesi

Solotica Hidrocharm Ocre

İşte Solotica'nın en sevdiğim rengi Ocre...
Kendi koyu kahve gözümde...

Ocre bana göre çok özel bir renk,cunku renk değiştirdiğini düşündüğüm bir renk...Koyu ve smokey makyajla bal rengi-açık kahve görunen ocrelerim,yeşil tonlarında bir makyajla resmen yeşeriyor,çok tatlı bir renge bürünüyor...


Soloticanın hangi rengini alırsanız alın,egr koyu renk gözlüyseniz,ocre yi de mutlaka koleksiyonunuza ekleyin...Çünkü ocre "günlük" şık ve masum bir renk...


Neden koyu kahve gözlüler dedim?Cunku maalesef ocre,açık kahve gözlerde çok doğal durmasına ragmen cok da bir fark yaratmıyor,zaten ocre bana koyu kahve gözleri açık kahve yapmak için üretilen bir lensmiş gibi geliyor ve %100 işe yaradıgı tek göz rengi koyu kahve gözler diye düşünüyorum..
Solotica lensleri nasıl alırım?


hidrocor mel,mel,solotica,SOLOTİCA,solotica mel,solotica hidrocor mel,solotica hidrocharm mel,solotica natural colors mel,nc mel,nc ice,natural colors ice,solotica ice,ice,solotica renkli lens,solotica lens,renkli lens,rainbow giallo,giallo,lens,kontakt lens,hidrocharm mel,hidrocharm azul,hidrocor azul,hidrocor ice,solotica azul,solotica quartzo,solotica topazio,solotica esmeralda,natural colors esmeralda,natural colors quartzo,natural colors quartzo,natural colors topazio,solotica natural colors mel,natural colors mel,mel,ice,azul,ocre,hidrocor ocre,solotica ocre,solotica hidrocharm ocre,solotica natural colors ocre,natural colors ocre,hidrocharm ocre,hidrocor ocre,hidrocor verde,verde,solotica vede,solotica natural colors verde,solotica hidrocharm verde,hidrocharm verde,solotica verde,solotica icemint,solotica natural colors icemint,icemint solotica,icemint,topazio,quartzo,esmeralda,nc esmeralda,nc topazio,nc quartzo,nc ice,nc mel,nc ice,nc grafite,hidrocor grafite,solotica grafite,solotica hidrocor grafite,solotica hidrocharm grafite,graffite,mel,hidrocor mel,solotica hidrocor mel,solotica  verde marine,hidrocor verde marine,natural colors verde marine,solotica verde marine,hidrocharm verde marine,solotica hidrocharm verde marine******************************************************


Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum yazarak sorabilir

ya da

nessecretblog@hotmail.com adresine mail atarak "nesliiii yardımımıza koşşşşş" diyebilirsiniz:) hatta bna göz ya da yüz resminizi gönderin,size hangi soloticanın daha cok yakışacağı,begendiniz soloticanın sizde nasıl duracagı hakkında nacizane fikirlerimi sunayım:)


SOLOTICANIN RENKLERİNE BAKMAK İÇİN AŞAĞIAKİ BLOGUMU TIKLAYIN:

http://soloticalens.blogspot.com/

19 Şubat 2010 Cuma

Solotica'nın en opak renkleri (Esmeralda,Topazio,Quartzo)

Solotica renkli lensler,göz renginize göre değişiklik gösterirler.Örneğin koyu kahverengi bir gözde hidrocor mel'in duruşu ile ela gözde hidrocor mel'in duruşu farklıdır.Çünkü yarı opak lenslerdir ve göz natural rengine göre göze renk verir,bu yuzden verdiği renk kimi zaman koyu kimi zaman açık olur.Yani Solotica lens alacagınız zaman gözünüzün rengine uygun fotograflara bakarak almayı unutmayın,cunku örneğin,göz renginiz açık kahve ise,koyu kahve gözde duruşunu begendiğiniz bir solotica rengi,sizde aynı şekilde durmayabilir.

Gelgelelim,bir de solotica yaratıcıları 3 adet çok opak renk üretmişler.(çok opak ne demekse artık? :D,ama anladınız siz onu:))) Bu renkler Esmeralda,Topazio,Quartzo. Şimdi diyeceksiniz ki eee??? Eeee'si şu,hani diğer soloticalarda göz renginiz çok önemliydi ya,hani açık kahve gözde baska duran solotica rengi,koyu kahve gözde farklı duruyordu da,heh işte,bu 3 renkte öyle bir sorununuz yok:) Yani,göz rengi mavi olan bir insanda da,çok koyu siyaha yakın göz rengine sahip insanda da esmeralda,quartzo,topazıo renkleri aynı sonucu verecektir.Bu yuzden bu renkleri hehangi bir resimde görüp begendiyseniz hiç kuşkunuz olmadan satın alabilirsiniz.Bunlara joker renkler diyorum ben:) her renk gözde aynı rengi tutturabilen soloticanın en opak 3 rengi... Buyrun resimlere bakalım:)

Topazio

Esmeralda

Quartzo


Solotica

Solotica'yı herkesten duyuyorum ama nedir nasıldır hala bir bilgim yok diyorsanız,işte size anlatıyorum:)

Solotica renkli lensler (Esmeralda,Topazıo,Quartzo renkleri hariç) yarı opaktır ancak bu demek değildir ki çok sertler ve koyu renk gözde hiç belli olmuyorlar.Aksine,lens,içindeki küçücük noktalarla naturel göz renginizle muhteşem bir uyum sağlar...

Solotica Lensler 1 Yıllıktır.

BC değerleri 8.7'dır.Gözün naturel rengini en iyi şekilde kapatır.

İnsanlar size yakından baktığında gözünüzün içinde binlerce yapay çizgi görmeyecekler.Çünkü solotica lensiniz,koyu ya da açık renk göz renginizle öyle bir bütünleşecek ki herkes hayranlıkla gözlerinize iltifat yağdıracak ...!

Solotica lensler 3 çeşittir.Hidrocor,Hidrocharm ve Natural Colors...


Hidrocor,en opak olanıdır.Hidrocor'un çevresinde gözün irisini çevreleyen çember yoktur.**********************************************************
Hidrocharm,orta derecede opaktır.İrisin çevresinde onu çevreleyen kalın,siyah renkte bir çember vardır.Gözlerine ,bebeklerinki gibi kocaman renkli bir bakış kazandırmak isteyenler için.***********************************************************
Natural Colors,en az opaklığa sahiptir.İrisin çevresini ince,belli belirsiz,açık gri renkte bir çember çevrelemektedir.Hem gözlerim büyük görünsün hem de çok belli olmasın diyenler için idealdir.

Solotica Hidrocharm Mel

Bu blogda bol bl soloticalardan bahsedeceğiz,cunku hem ben tutkunuyum,hem de eminim siz de cok begeneceksiniz:)
Benım doğal göz rengim koyu kahverengi...Ve bakın Solotica Hidrocharm mel bende nasıl durmuş:)


Lush Buffy (bebek gibi yumuşacık ciltler)

Bu akşamüstü kız kardeşim ,nişanlısı ve kocamla suadiyede italyan restaurantına gittik."Vapiano" isimli cici bici bir yer,makarnaları vasat,pizza sının malzemeleri çiğ(pardon al dente demem gerekiyordu ama Türk damak zevkine uysun diye "al bueno" pişirildiği söylenen makarnalar yine de çiğdi işte!:P) ,üstüne üstlük verilen fiyatı da haketmeyen,kısaca sadece doydugumuz ama kyif almadıgımız br yerdi...


Sonra dedik hadi bi kısa yürüyelim,o arada vapiano nun hemen yanındaki Lush a uğramazsam ayıp olurdu:) hemen bi "Buffy" kaptım... Bilmeyenler için,buffy; sabun-krem kıvamında,duşta bütün vücuda sürülen(vücudunuza masaj yapabileceğiniz),durulanan ve duşunuz bittikten sonra sevgilinizin/kocanızın sizin buffylenmiş "bebek teni" kıvamındaki teninize dokunmaya doyamayacağı bir krem-bar diyeyim :)

Daha hala denemediyseniz,kendiniz için olmasa da sevgiliniz için bu iyiliği yapın derim.
Fiyatı 21 tl civarıydı(hafızam berbattır )

18 Şubat 2010 Perşembe

E.L.F cosmetics siparişlerim

e.l.f cosmetics bu aralar çok tuttugum ve taktıgım bir marka...Ucuz olmasının yanı sıra pahalı markalarla yarışacak bir çok ürünü ile kozmetik pazarında rekabeti kızıştıracağa benziyor :)
Türkiye'de nerde mi bulursunuz?Türkiye'de bulamazsınız şekerim,daha önce bir kaç kere alışveriş yaptıgım ve siparişlerimin 3-4 gunde elime ulaştığı e.l.f in kendi sitesini şiddetle ve %100 garanti vererek size tavsiye ederim:

http://www.eyeslipsface.co.uk/

*arada sırada free shipping fırsatlarını kaçırmayın,studio ürünlerini incelemeyi unutmayın :)
hmm bir de fırçaları super!
********************************************************************************

22 Ocak kız kardeşimin doğum günüydü,o da benim gibi "deli kova" nın teki...Her kız evladı gibi makyaj malzemelerine çok düşkün olduğundan,ablası ona küçük bir koli e.l.f ürünleri hediye etti.bunlar kardeşimin cicileri:

Eee,kardeşime alırken kendime almamak olmazdı...bunlar da benim cicilerim (sanki ömrü hayatımda takma kirpik kullanmış bir insanmışım gibi gittim bir de hollywood style takma kirpik aldım,hiç! sadece masraf olsun işte :P

Sağ taraftaki dudak kalemi nude renklerde;


its so,so strange...

Jay Jay Johanson dinlenen,kalbimi paramparça edip,her parçasını ağır çekimle uzaklara fırlatan bir gece bu...Bir gece ki,her düşünceye izin var,her ağrısına kalbin,her uzak dokunuşlarına düşlerin,düşüncelerin beynimi kemiren binbir diş izlerine...İzin var bu gece ,kendini koyup gitmesine ruhumun,bedenimden bencilce.Duygu yüklü,aynı zamanda da duygusuz bir kızım bu gece...
"Now,its true,love has died no more words left to try..." sözleri acıtıyor içimi Jay Jay'in dudaklarından dökülen...Bu şarkıyı ilk dinlediğimde kalbimi ve ruhumu yeni yeni toparladıgım günlerdi,herhangi bir ihanetin ya da acımasızca çekip gitmenin,beni kolaylıkla yıkabileceği günlerdi...
Onu tanıdığım o gece yarısı,ıssız bir sokakta binmiştim arabasına,yine,rüzgarın ağaç yapraklarını okşadığı bir sokakta,sıcak meltem esintisi değerken tenime,radyoda "far away" çalarken öpmüştü dudaklarımı...Kokusu gün gibi aklımda,bütünüyle teslim almıştı o koku,o gece beni.Yani istese,eğer istese kaçıp giderdim o yabancıyla buradan en uzak yerlere,sonsuza dek yaşardım boynuna yakın bir bölgede,içime çektiğim,bağımlısı olduğum,utanmasam kölesi olacağım o kokuyla...
O koku,o yabancıyla o yabancı geceden yıllar sonra bile titretiyor içimde bir yerleri,esir alıyor ruhumu,bedenimi,benliğimi,herşeyimi...O ,hala, o yaz sonu geceyarısında ,o karanlık sokakta parfüm kokan arabasına bindiğim,bana ilk güldüğü anda "teslim oluyorum" dediğim yabancı...O,hala ,canımı acıttığı gecelerin sabahına ağlayarak uyandığım,hala delicesine kıskandığım,öldürmekle-aşık olmak arasında gidip geldiğim tehlikem,sahibim,erkeğim...O ,hala bana yaklaştığında titrediğim-hatta bu satırları yazarken bile içimi üşüten- , her vahşi öpüşünde dengemi kaybettiğim,o,aslında hala o umutsuz gecemi umuda döndüren,özgürlüğümü tutsaklığa çeviren,ellerimi,o kahrolası kokuyla ve binbir şehvetle aralanan dudaklardan yayılan gülümsemeyle kelepçeleyen adam...
O,hala onun zindanlarında esir edildiğim ve bu esareti dünyanın bütün özgürlüklerine tercih edeceğim; "git" dese,belki de gidemeyeceğim,bu yazgıyı çoktan kabullendiğim, adam...
Ve o adam,bu zavallı halimi görmesine rağmen,bana aşkların en büyüğünü yaşatıyor,en kutsalını,en şefkatlisini,en derinini...
Bu işte bir terslik var,ben,onun esiriyim,ama ,o bana efendisiymişim gibi davranıyor,o beni seviyor,bu beni çok şaşırtıyor...
Related Posts with Thumbnails